Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Opuszecznie stanowiska pracy bez zgody pracodawcy

Pytanie: Pracownica bez poinformowania pracodawcy opuścił stanowisko pracy o godzinie 13.14 pracuje do 15.30. Do zeszytu wyjść wpisała wyjście służbowe, na drugi dzień poprawiła jako wyjście (nie wiem...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracownica bez poinformowania pracodawcy opuścił stanowisko pracy o godzinie 13.14 pracuje do 15.30. Do zeszytu wyjść wpisała wyjście służbowe, na drugi dzień poprawiła jako wyjście (nie wiem jakie). Jak pracodawca powinien zachować się w takiej sytuacji, czy pracownica może mieć niezaliczony cały dzień? Czy musi odrobić godziny? Nadmieniam, że z dniem 31.12.2010. został rozwiązany stosunek pracy.

Odpowiedź: Odpowiadając na Pańskie pytanie należy przywołać przepisy ustawy Kodeks pracy: Art. 100. § 1. Pracownik jest obowiązany wykonywać pracę sumiennie i...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz