Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
10.01.2007 00:00

Odzież robocza dla pracownika a ekwiwalent

Pytanie: Posiadam myjnię samochodową. Zatrudniam pracownika na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy. Kupiłem pracownikowi ubranie robocze i we własnym zakresie piorę pracownikowi odzież roboczą...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Posiadam myjnię samochodową. Zatrudniam pracownika na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy. Kupiłem pracownikowi ubranie robocze i we własnym zakresie piorę pracownikowi odzież roboczą i dostarczam 2 razy w tygodniu czystą odzież. Pracownik z tego tytułu nie ponosi żadnych kosztów. Czy w takim wypadku jestem zobowiązany do wypłaty pracownikowi ekwiwalentu pieniężnego?

Odpowiedź: Odpowiedź przynosi treść art. 2377 kodeksu pracy. Przepis ten wskazuje wyraźnie, że ekwiwalent pieniężny z tytułu używania odzieży roboczej przysługuje...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz