Notowania

porady
01.07.2009 00:00

Odprawa emerytalna

Pytanie: 11 września 2009 roku osiągnę wiek emerytalny, ostatnio przez dwa lata byłam zatrudniona na czas określony w Kuratorium Oświaty. Obecna umowa jest na czas określony do 30 września 2009 roku....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: 11 września 2009 roku osiągnę wiek emerytalny, ostatnio przez dwa lata byłam zatrudniona na czas określony w Kuratorium Oświaty. Obecna umowa jest na czas określony do 30 września 2009 roku. 1. Czy jeżeli umowa jest na czas określony przysługuje odprawa emerytalna? 2. Kiedy przysługuje odprawa emerytalna: po wygaśnięciu umowy i rozwiązaniu stosunku pracy, czy z momentem osiągnięcia wieku emerytalnego?

Odpowiedź: Art. 921 § 1 kodeku pracy uzależnia prawo do odprawy rentowej od ustania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę. Przepis ten nie rozróżnia,...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz