Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
09.01.2006 00:00

Ochrona pracownika w wieku przedemerytalnym

Pytanie: Pracownik jest w wieku, który daje mu ochronę przed rozwiązaniem stosunku pracy zgodnie z art. 39 kodeksu pracy. Stanowisko kierownicze z wysokim uposażeniem, na którym jest zatrudniony ów...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracownik jest w wieku, który daje mu ochronę przed rozwiązaniem stosunku pracy zgodnie z art. 39 kodeksu pracy. Stanowisko kierownicze z wysokim uposażeniem, na którym jest zatrudniony ów pracownik, jest przewidziane do likwidacji w związku z racjonalizacją zatrudnienia i zmianą struktury organizacyjnej. Spółka z o.o. zmniejsza zatrudnienie o około 50%. Czy ochrona ta dotyczy również sytuacji, gdy stanowisko pracy, na którym jest zatrudniony pracownik jest przewidziane do likwidacji? Czy można, likwidując stanowisko pracy, wypowiedzieć umowę o pracę i rozstać się z pracownikiem? Czy też ochrona polega na tym, że należy zatrudnić chronionego pracownika na innym stanowisku z wynagrodzeniem adekwatnym do tego stanowiska, a różnicę wypłacać jako wynagrodzenie wyrównawcze?

Odpowiedź: Art. 39 kodeksu pracy pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego,...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz