Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
06.03.2008 00:00

Nagroda dla pracownika samorządowego

Pytanie: Jestem zastępcą dyrektora w jednostce budżetowej. Obecnie moje wynagrodzenie to wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatek funkcyjny oraz premia regulaminowa nie przekraczająca łącznie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem zastępcą dyrektora w jednostce budżetowej. Obecnie moje wynagrodzenie to wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatek funkcyjny oraz premia regulaminowa nie przekraczająca łącznie czterokrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej oraz przekraczający ją dodatek stażowy. Dział kadr uważa, że ponad sumę ww składników wynagrodzenia nic mi się więcej nie należy, pomimo faktu, że inni pracownicy dostają nagrody uznaniowe. Czy przysługuje mi prawo do nagrody uznaniowej i czy, jeżeli tak, to jej wysokość jest w jakiś sposób ograniczona? Czy w świetle zapisu art. 20 ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 22.03.1990 r. (Dz. U. Nr 21 poz. 124 z 1990 r.) przez maksymalne miesięczne wynagrodzenie należy rozumieć sumę: wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, premii regulaminowej i dodatku stażowego? Czy w świetle zapisów art. 20 dodatek stażowy i nagroda uznaniowa nie powinna być wliczana do czterokrotności kwoty bazowej?

Odpowiedź: Kwestia maksymalnego wynagrodzenia pracowników samorządowych, określonego w przepisie art. 20 wskazanej w pytaniu ustawy, była przedmiotem orzeczenia Sądu Apelacyjnego...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz