Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
14.04.2008 00:00

Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela

Pytanie: Jesteśmy placówką oświatową feryjną. W związku z potrzebami wynikającymi z art. 10 ust. 7 K. N. zatrudniliśmy nauczycieli (emerytów i pracujących w innych szkołach), z którymi umowy o pracę...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jesteśmy placówką oświatową feryjną. W związku z potrzebami wynikającymi z art. 10 ust. 7 K. N. zatrudniliśmy nauczycieli (emerytów i pracujących w innych szkołach), z którymi umowy o pracę na czas określony zawarliśmy od 1.09.2007r. do 20.06.2008r. (tj. do końca trwania zajęć dydaktycznych w szkole). Od 1.09.2008r. prawdopodobnie umowy będą zawarte w taki sam sposób. Czy ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla tych nauczycieli należy obliczyć jak dla nauczycieli zatrudnionych krócej niż 10 miesięcy tj. 56 :10 x 10 = 56 dni - 14 dni (ferie zimowe) = 42 dni ekwiwalent? Czy zawieranie umów w powyższy sposób jest prawidłowe?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 10 ust. 7 Karty Nauczyciela w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz