Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
01.11.2007 00:00

Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

Pytanie: Pracownik podjął pracę w mojej firmie w dniu 29.10.2007 r. W tym czasie był na wypowiedzeniu w innej firmie. Okres wypowiedzenia upływał w dniu 03.11.2007 r. W dniu 31.10.2007 r. pracownik...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracownik podjął pracę w mojej firmie w dniu 29.10.2007 r. W tym czasie był na wypowiedzeniu w innej firmie. Okres wypowiedzenia upływał w dniu 03.11.2007 r. W dniu 31.10.2007 r. pracownik nie pojawił się w pracy. W dniu 02.11.2007 r. przyniósł pismo o rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem 30.10.2007 r., na co zakład pracy się zgodził. Czy za te dwa dni pracy pracownikowi należy się ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 1552a § 2 Kodeksu pracy niepełny miesiąc kalendarzowy pracy zaokrągla się w górę do pełnego dnia. Natomiast niepełny dzień urlopu wypoczynkowego...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz