Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
30.07.2007 00:00

Dodatkowe wynagrodzenie dla lekarza w PKL

Pytanie: Lekarz publicznego ZOZ został oddelegowany do Powiatowej Komisji Lekarskiej obsługującej pobór do wojska. Zgodnie z zawartą w tej sprawie umową ze Starostą wszyscy lekarze oddelegowani do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Lekarz publicznego ZOZ został oddelegowany do Powiatowej Komisji Lekarskiej obsługującej pobór do wojska. Zgodnie z zawartą w tej sprawie umową ze Starostą wszyscy lekarze oddelegowani do komisji mieli świadczyć pracę w starostwie powiatowym w godzinach pracy szpitala z zachowaniem prawa do wynagrodzenia w macierzystym zakładzie pracy. Zgodnie z umową lekarz przez trzy miesiące pracował PKL nie pracując w szpitalu, ale otrzymując wynagrodzenie. Jednakże pomimo tego domaga się od zakładu pracy dodatkowego wynagrodzenia za pracę w Powiatowej Komisji Lekarskiej. Jako podstawę prawną podaje Rozporządzenie RM w sprawie komisji lekarskich oraz wynagradzania za udział w ich pracy (Dz. U. z 2006 r. Nr 18 poz. 142). Ustawa o powszechnym obowiązku obrony reguluje to inaczej. Czy w tej sytuacji, kiedy lekarz pracę w komisji wykonywał w godzinach pracy określonych w umowie o pracę z zachowaniem prawa do wynagrodzenia należy mu się jeszcze dodatkowe wynagrodzenie?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 30 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej zakłady opieki zdrowotnejudzielają zwolnienia od pracy, z zachowaniem prawado...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz