Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
22.06.2012 05:11

Delegacja zagraniczna

Pytanie: Pracownik mieszka i pracuje w Warszawie. Został oddelegowany do Czech na spotkanie z kontrahentem. Granicę z Czechami przekroczył 10 czerwca o godz. 18, powrót na teren kraju nastąpił tego...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracownik mieszka i pracuje w Warszawie. Został oddelegowany do Czech na spotkanie z kontrahentem. Granicę z Czechami przekroczył 10 czerwca o godz. 18, powrót na teren kraju nastąpił tego samego dnia, tj. 10 czerwca o godz. 19:30, ale pracownik nie udał się w podróż powrotną do Warszawy, miał zakupiony przez firmę nocleg w kraju. Dnia 11 czerwca o godz. 8 pracownik znowu przekroczył granicę z Czechami, udając się na kolejne spotkanie z kontrahentem. Spotkanie trwało kilka godzin i o godz. 13 pracownik wrócił na teren kraju i udał się w podróż powrotną, tj. do Warszawy. Czy czas spędzony przez pracownika za granicą należy zsumować i wyliczyć dietę zagraniczną na podstawie sumy godzin, czy może są to 2 odrębne pobyty za granicą, za które należy się 2 x po 1/3 diety?

Odpowiedź: Zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 roku w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz