Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
28.09.2007 00:00

Badanie kontrolne pracownicy w ciąży

Pytanie: Pracownica, która jest w ciąży (praca na stanowisku biurowym) w 6 tygodniu dostarczyła pracodawcy zwolnienie lekarskie od 24.09.2007 do 23.10.2007 (30 dni). W dniu 20.09.2007 wystąpiła o...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracownica, która jest w ciąży (praca na stanowisku biurowym) w 6 tygodniu dostarczyła pracodawcy zwolnienie lekarskie od 24.09.2007 do 23.10.2007 (30 dni). W dniu 20.09.2007 wystąpiła o urlop bezpłatny na 25 i 26 września, na który pracodawca wyraził zgodę. Czy po 30 dniach zwolnienia, jeżeli pracownica zgłosi się do pracy w dniu 24.10.2007, muszę skierować pracownicę na badania kontrolne pomimo ważnego zaświadczenia lekarskiego? Czy 2 dni bezpłatnego przerywają ciągłość chorobowego, że nie będę musiała wysłać pracownika na badanie kontrolne? Jeżeli nie, to czy muszę w skierowaniu na badanie kontrolne zaznaczyć, że pracownica jest w ciąży?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 229 § 2 kodeksu pracy pracownik podlega okresowym badaniom lekarskim. W przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz