Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
19.09.2007 00:00

Zwolnienie podatkowe nagród

Pytanie: Planuję w swoim serwisie internetowym uruchomić system nagradzania użytkowników za pozyskiwanie nowych klientów. Nagroda w formie pieniężnej - oczywiście w symbolicznej kwocie, np. 10 zł....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Planuję w swoim serwisie internetowym uruchomić system nagradzania użytkowników za pozyskiwanie nowych klientów. Nagroda w formie pieniężnej - oczywiście w symbolicznej kwocie, np. 10 zł. Kwota ta jest przyznawana za każdego nowego pozyskanego klienta. Osoby pozyskujące nie będą pracownikami firmy. Bardzo często będą to osoby prywatne. Czy w przedstawionym przykładzie znajdzie zastosowanie zwolnienie podatkowe z art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych: 68a) wartość nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 20 ust. 1, otrzymanych od świadczeniodawcy w związku z jego promocją lub reklamą - jeżeli jednorazowa wartość tych świadczeń nie przekracza kwoty 100 zł. Czy kwoty przyznawane użytkownika będą zwolnione z opodatkowania, czyli nie będą musiały być wykazywane przez osoby, które takie świadczenia otrzymają, a co za tym idzie, czy nie będzie konieczne zbieranie żadnych danych do celów podatkowych ani wystawianie jakichkolwiek deklaracji?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 68a) ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych, wolna od podatku dochodowego jest wartość nieodpłatnych świadczeń, o których...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz