Notowania

prawo podatkowe
20.11.2008 00:00

Zwolnienie od podatku od spadków i darowizn

Pytanie: Wspólnie z ojcem dziedziczymy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu po mamie (żonie). Moja mama zmarła w 1999 r. Obecnie wystąpiłem do Sądu o stwierdzenie nabycia spadku. Lokal nie ma...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Wspólnie z ojcem dziedziczymy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu po mamie (żonie). Moja mama zmarła w 1999 r. Obecnie wystąpiłem do Sądu o stwierdzenie nabycia spadku. Lokal nie ma założonej księgi wieczystej. Czy istnieje możliwość zwolnienia od przedmiotowego podatku bądź odroczenia jego płatności (powyżej 1 miesiąca od uprawomocnienia orzeczenia Sądu)?

Odpowiedź: W przypadku jeśli spadkodawca zmarł w 1999 r., to nie ma możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn przewidzianego art. 4a ustawy...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz