Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
14.04.2008 00:00

Zmiana przeznaczenia nieruchomości

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej (z żoną). Działalność jest prowadzona w wybudowanym 10 lat temu zakładzie na nieruchomości która jest moją własnością. Za cały obiekt...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej (z żoną). Działalność jest prowadzona w wybudowanym 10 lat temu zakładzie na nieruchomości która jest moją własnością. Za cały obiekt 1000 m kw. plus parkingi plus droga plus inne budowle płacimy podatek od nieruchomości w stawkach \\"za działalność gospodarczą\\". Czy z chwilą likwidacji spółki i działalności gospodarczej jestem nadal zobowiązany płacić podatek od nieruchomości (w stawkach obowiązujących za działalność gospodarczą) ? Jeżeli tak, to co należy zrobić, aby tego uniknąć?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 6 ust. 3, 6 i 8 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, jeżeli w trakcie roku podatkowego zaistniało zdarzenie mające wpływ na wysokość opodatkowania...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz