Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
01.02.2008 00:00

Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z1

Pytanie: 18 stycznia zostało odebrane prawomocne postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku na podstawie testamentu po krewnej zmarłej w Łodzi na rzecz nieżyjącego dziadka zmarłego w Krakowie. Spadek...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: 18 stycznia zostało odebrane prawomocne postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku na podstawie testamentu po krewnej zmarłej w Łodzi na rzecz nieżyjącego dziadka zmarłego w Krakowie. Spadek dotyczy kamienicy, w której prawa do spadku nabyło 8 osób. Gdzie powinien być zgłoszony druk SD-Z1 - w którym US, jeżeli część rodzeństwa mieszka w Łodzi, część w Krakowie, a ciotka w Kanadzie? Czy druk powinien być wypełniony przez wszystkich którzy nabyli prawo do spadku, czy może być indywidualnie zgłaszany do US w oparciu o adres zamieszkania spadkobierców, czy może być zgłaszany do US podległego dla ostatniego miejsca zamieszkania dziadka czyli w Krakowie, czy może Urzędzie Skarbowym właściwym dla miejsca zgonu krewnej która na podstawie testamentu zapisała kamienicę na dziadka, czyli w Łodzi? Czy termin miesiąca od prawomocnego postanowienia musi być zachowany do zgłoszenia do US?

Odpowiedź:
Zgodnie z § 7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 sierpnia 2005 r. w sprawie właściwości organów podatkowych, właściwość miejscową...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz