Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
13.02.2006 00:00

Zbycie praw autorskich w ramach działalności

Pytanie: Przedsiębiorca wykonuje działalność gospodarczą m.in. w zakresie tworzenia oprogramowania. Inny przedsiębiorca zlecił mu, jako przedsiębiorcy, napisanie programu komputerowego. Przedsiębiorca...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Przedsiębiorca wykonuje działalność gospodarczą m.in. w zakresie tworzenia oprogramowania. Inny przedsiębiorca zlecił mu, jako przedsiębiorcy, napisanie programu komputerowego. Przedsiębiorca program napisał i sprzedał go zleceniodawcy przekazując prawo własności, prawo autorskie i nieograniczone czasem i miejscem prawo do użytkowania programu. Czy przychód osiągnięty przez przedsiębiorcę, który sprzedał program, jest przychodem z praw majątkowych, o których mowa w art. 10 ust 1 pkt 7 i art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy jest to przychód z działalności gospodarczej, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 tejże ustawy?

Odpowiedź: W świetle zapisu art. 10 ust. 1 pkt 7w związku zart. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych źródłami przychodów są prawamajątkowe, za które...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz