Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
08.09.2007 00:00

Zbycie nieruchomości

Pytanie: Sprzedałem w lipcu 2006 r. mieszkanie za 50.000, które de facto posiadałem 3 lata. Sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży. Nie płaciłem podatku od sprzedaży. Złożyłem w Urzędzie Skarbowym...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Sprzedałem w lipcu 2006 r. mieszkanie za 50.000, które de facto posiadałem 3 lata. Sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży. Nie płaciłem podatku od sprzedaży. Złożyłem w Urzędzie Skarbowym oświadczenie, że w przeciągu 2 lat od sprzedaży zakupię inną nieruchomość. Kiedy mija termin 2 lat? Czy muszę zakupić nieruchomość w tej samej kwocie, za jaką sprzedałem?

Odpowiedź: Zgodnie z obowiązującym do końca 2006 r. art. 28 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, można było uniknąć zapłaty podatku np. od sprzedaży...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz