Notowania

prawo podatkowe
19.08.2009 00:00

Zbycie mieszkania a ulga mieszkaniowa

Pytanie: Mama nabyła pół Jej mieszkania jako masę spadkową po mężu. Została zwolniona od podatku od spadku na podstawie Artykułu 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Złożyła Oświadczenie oparte...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mama nabyła pół Jej mieszkania jako masę spadkową po mężu. Została zwolniona od podatku od spadku na podstawie Artykułu 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Złożyła Oświadczenie oparte na Artykule 16 w grudniu 2008. Teraz myśli o przepisaniu mieszkania na mnie przed upływem 5 lat od grudnia 2008. Warunki nałożone przez Art 16 mówią że nabywcy, m.in.: 5) będą zamieszkiwać będąc zameldowanymi na pobyt stały w nabytym lokalu lub budynku i nie dokonają jego zbycia przez okres 5 lat: a) od dnia złożenia zeznania podatkowego\'. Czy istnieje forma przepisania całości mieszkania (np. darowizna, sprzedaż, umowa dożywocia), która nie jest jego \'zbyciem\' (tzn. nie spowoduje cofnięcia ulgi podatkowej)? O przepisaniu udziału w mieszkaniu (a nie: całości mieszkania) pytałam w innym pytaniu.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 16 ust. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn nie stanowi podstawy do wygaśnięcia decyzji w sprawie zastosowania ulgi lub ustalenia zobowiązania...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz