Notowania

prawo podatkowe
23.09.2014 05:11

Zasiedzenie a zryczałtowany podatek

Pytanie: W przypadku uzyskania postanowienia o zasiedzeniu całej działki w momencie jego uprawomocnienia rozpoczyna się bieg miesięcznego terminu do zapłaty zryczałtowanego 7% podatku od wartości...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W przypadku uzyskania postanowienia o zasiedzeniu całej działki w momencie jego uprawomocnienia rozpoczyna się bieg miesięcznego terminu do zapłaty zryczałtowanego 7% podatku od wartości zasiedzianej nieruchomości. Problem polega na tym, że może się tak zdarzyć, że mimo formalnego zasiedzenia nieruchomości mogę jej części nie odzyskać, a mimo to fiskus upomni się o podatek. Czy w tym wypadku będę zmuszony zapłacić podatek także od części zasiedzianej działki, a dokładnie trzech działek powstałych później z działki pierwotnej, których nie mam szans odzyskać z uwagi na to, że ich nabywców chroni publiczna wiara ksiąg wieczystych? Jak regulują to przepisy i czy jest jakieś orzecznictwo w tej sprawie?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od spadków i darowizn podatkowi od spadków i darowizn podlega nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy znajdujących...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz