Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
10.01.2007 00:00

Zaliczenie do kosztów samochodu ciężarowego

Pytanie: Zgodnie z art. 22k ust. 7-12 znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, można wrzucić jako amortyzację jednorazową w koszty zakup samochodu ciężarowego do wartości 50.000...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zgodnie z art. 22k ust. 7-12 znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, można wrzucić jako amortyzację jednorazową w koszty zakup samochodu ciężarowego do wartości 50.000 EUR (jest to tzw. pomoc de minimis). Podatnik chce zakupić taki samochód z homologacją, że jest ciężarowy, lecz w tym samym artykule ust. 11 jest napisane, że przepis nie ma zastosowania, jeżeli podatnik prowadził dwa lata wstecz działalność gospodarczą samodzielnie lub jako wspólnik spółki niemającej osobowości prawnej. Podatnik jest wspólnikiem spółki cywilnej i w zarządzie spółki z o.o. od kilku lat. Czy w takim razie może zakupić taki samochód korzystając z pomocy de minimis do spółki cywilnej? Czy trzeba zawiadamiać urząd skarbowy o takim kroku (ksero faktury)?

Odpowiedź: Od 1 stycznia 2007 r. mali podatnicy oraz podatnicy rozpoczynający działalność mają możliwość szybkiej jednorazowej amortyzacji.
Jak stanowi art. 22k ust....

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz