Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
01.11.2007 00:00

Zakup mieszkalna a PCC i koszty notariusza

Pytanie: Nabywam mieszkanie (nowowybudowane, wyodrębnione itp.) od dewelopera na podstawie umowy. Mamy podpisać ostateczną umowę u notariusza. Czy zapłacę podatek 2% PCC? Czy taksa notarialna będzie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Nabywam mieszkanie (nowowybudowane, wyodrębnione itp.) od dewelopera na podstawie umowy. Mamy podpisać ostateczną umowę u notariusza. Czy zapłacę podatek 2% PCC? Czy taksa notarialna będzie wynosić 50% stawki?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), nie podlegają podatkowi czynności cywilnoprawne, jeżeli przynajmniej jedna...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz