Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
14.07.2008 00:00

Wynajem mieszkania a VAT

Pytanie: Posiadam mieszkanie w miejscowości turystycznej. Chciałbym je wynajmować turystom - prywatnie - i wystawiać rachunki klientom. Z tego, co ustaliłem, będę musiał od dochodów z tego źródła...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Posiadam mieszkanie w miejscowości turystycznej. Chciałbym je wynajmować turystom - prywatnie - i wystawiać rachunki klientom. Z tego, co ustaliłem, będę musiał od dochodów z tego źródła odprowadzać PIT. Czy w przypadku wynajmu mieszkania turystom będę musiał naliczać i odprowadzać VAT?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia się od podatku usługi wymienione w załączniku nr 4 do ustawy.Pod poz. 4 załącznika...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz