Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
08.06.2008 00:00

Wykorzystywanie budowli do działalności

Pytanie: Zgodnie z art. 1a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej to budowle będące w posiadaniu przedsiębiorcy, chyba że nie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zgodnie z art. 1a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej to budowle będące w posiadaniu przedsiębiorcy, chyba że nie są lub nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia tej działalności ze względów technicznych. Moim zdaniem w zdaniu tym ustawodawca wyłączył budowle przedsiębiorcy, które faktycznie nie są lub (i?) nie mogą być ze względów technicznych (np. zły stan techniczny, ruiny czy też wymagana adaptacja lub przebudowa) służyć mu do prowadzenia działalności gospodarczej i zwiększać przychodu tego przedsiębiorcy. Czytając powyższy przepis literalnie, można przyjąć, moim zdaniem, iż budowle, które nie są lub "faktycznie" nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej nie powinny być opodatkowane takim wysokim podatkiem?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają budowle lub ich części związane z...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz