Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
19.11.2007 00:00

VAT od sprzedaży samochodu z firmy

Pytanie: Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. 40 miesięcy temu kupiłem samochód osobowy w leasingu. Odliczyłem 60% VAT (6.000 zł). Samochód z leasingu wykupiłem 12 miesięcy temu. Obecnie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. 40 miesięcy temu kupiłem samochód osobowy w leasingu. Odliczyłem 60% VAT (6.000 zł). Samochód z leasingu wykupiłem 12 miesięcy temu. Obecnie chcę go sprzedać z firmy. Jaki mam naliczyć VAT od sprzedaży samochodu? Czy mam dokonać korekty VAT?

Odpowiedź:
W przypadku dostawy samochodów osobowych, przy nabyciu których przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego, o którym mowa w art. 86 ust. 3 ustawy...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz