Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
09.03.2008 00:00

VAT od sprzedaży nieruchomości

Pytanie: W trakcie działalności gospodarczej spółka cywilna (spółka jest płatnikiem VAT) nabyła w 1998 r. nieruchomość zabudowaną budynkiem. Budynek był modernizowany (2005 r.), a wartość modernizacji...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W trakcie działalności gospodarczej spółka cywilna (spółka jest płatnikiem VAT) nabyła w 1998 r. nieruchomość zabudowaną budynkiem. Budynek był modernizowany (2005 r.), a wartość modernizacji przekroczyła 30% wartości początkowej nieruchomości. Od modernizacji był odliczany VAT. W związku z zakończeniem działalności przez jednego ze wspólników spółka ulegnie rozwiązaniu. Przy zakupie nieruchomości nie przysługiwało odliczenie VAT (sprzedaż zwolniona). Czy w tej sytuacji od nieruchomości należy naliczyć podatek VAT od wartości początkowej powiększonej o modernizację, czy należy tylko zwrócić VAT odliczony od modernizacji?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia się od podatku dostawę towarów używanych, z zastrzeżeniem pkt 10, pod warunkiem...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz