Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
20.12.2011 05:10

VAT na fakturze w walucie obcej

Pytanie: Kontrahent wystawił fakturę, w której zarówno wartość netto, jak i podatek wykazał w walucie obcej. ...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Kontrahent wystawił fakturę, w której zarówno wartość netto, jak i podatek wykazał w walucie obcej. Zgodnie z odpowiedzią na Waszej stronie na pytanie z dnia 20.10.2010 r. nabywca powinien domagać się od sprzedawcy faktury korygującej i po jej otrzymaniu dokonać rozliczenia. Art. 88 ust.3a ustawy o podatku od towarów i usług określa przypadki, dla których faktura nie stanowi podstawy do obniżenia podatku należnego. Brak tam wymienionego przypadku dla faktury wystawionej niezgodnie z par.5 ust.6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. Czy w związku z tym podstawę opodatkowania i podatek VAT należy przeliczyć zgodnie z art.31a ust.1 ustawy o podatku od towarów i usług i wykazany w fakturze podatek VAT wykazać w deklaracji jako podatek naliczony?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku gdy kwoty stosowane do określenia podstawy opodatkowania są określone w walucie...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz