Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
09.03.2008 00:00

VAT 7%, czy 22%

Pytanie: Prowadzę Firmę, której główną działalnością jest udrażnianie kanalizacji sanitarnej i deszczowej samochodem specjalistycznym WUKO. Usługi wykonuję głównie Spółdzielniom Mieszkaniowym, dla...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę Firmę, której główną działalnością jest udrażnianie kanalizacji sanitarnej i deszczowej samochodem specjalistycznym WUKO. Usługi wykonuję głównie Spółdzielniom Mieszkaniowym, dla których do końca 2007 roku podatek VAT naliczałem w wysokości 7% stosując PKWiU 90.00.11-00.40 (załącznik nr 3 do ustawy - usługi konserwacyjne kanalizacji dla mieszkniówki), natomiast gdy usługa była wykonywana dla Przedsiębiorstw Vat naliczałem 22%. Od stycznia 2008 roku naliczam wszystkim Vat w wysokości 22% ponieważ księgowa powiedziała mi, że od tego roku nastąpiły zmiany, później się z tego wycofała. Niektóre księgowe ze Spółdzielni Mieszkaniowych twierdzą, że nic się nie zmieniło w moich usługach dla mieszkaniówki i nalegają, aby naliczać im dalej 7% Vatu w innych Spółdzielniach życzą sobie 22% za tę samą usługę. Czy mogę dalej stosować VAT 7% dla mieszkaniówki, jak robiłem to wcześniej? Pomóżcie, bo już sam nie wiem co mam robić, każdy mówi coś innego.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 41 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), dla towarów i usług, wymienionych wzałączniku nr 3 do ustawy, stawka podatku wynosi 7 %,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz