Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
27.12.2007 00:00

Urząd właściwy do rozliczeń nierezydenta

Pytanie: Mieszkam od ponad dwóch lat za granicą, obecnie w Wielkiej Brytanii. Mam też adres zameldowania w Polsce i w sumie tam także mieszkam, tylko że nigdy mnie tam nie ma. W Polsce nadal rozliczam...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mieszkam od ponad dwóch lat za granicą, obecnie w Wielkiej Brytanii. Mam też adres zameldowania w Polsce i w sumie tam także mieszkam, tylko że nigdy mnie tam nie ma. W Polsce nadal rozliczam PIT-28 za wynajem mieszkania i PIT-36, bo ciągle uważam się za rezydenta podatkowego w Polsce. Po przeprowadzeniu się za granicę wysłałem do mojego Urzędu Skarbowego NIP-3 z zagranicznym adresem i wszystkie rozliczenia podatkowe nadal kierowałem do tego samego urzędu. Wczoraj zadzwonił Pan z urzędu i powiedział, ze skoro mieszkam za granicą, to nie mogę się rozliczać w dotychczasowym Urzędzie, ale w specjalnym urzędzie do tego przeznaczonym (dla Wrocławia jest to Urząd Wrocław-Psie Pole). W którym urzędzie powinienem się rozliczać w Polsce?

Odpowiedź:
Zgodnie z § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 sierpnia 2005 r. w sprawie właściwości organów podatkowych, w sprawach opodatkowania podatkiem...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz