Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
11.03.2008 00:00

Ulga na dziecko a jego dochód

Pytanie: Dziecko już w 2007 r. było pełnoletnie cały rok. W 2007 r. uzyskało dochód w wysokości 40 zł (umowa zlecenia, PIT-11) oraz dochód opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym z odpłatnego...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Dziecko już w 2007 r. było pełnoletnie cały rok. W 2007 r. uzyskało dochód w wysokości 40 zł (umowa zlecenia, PIT-11) oraz dochód opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym z odpłatnego zbycia papierów wartościowych (dochód: 32,94 zł). Czy wobec faktu uzyskania takich dochodów rodzicom przysługuje ulga zgodnie z art. 27f ustawy (1.145 zł od podatku)?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 27f ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), od podatku dochodowego, obliczonego zgodnie z art. 27, pomniejszonego o kwotę składki,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz