Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
06.02.2007 00:00

Udokumentowanie usługi reklamy

Pytanie: Stowarzyszenie zamówiło usługę reklamy w naszym czasopiśmie. Nie posiadamy dokładnych danych - i są duże trudności w ich uzyskaniu - dotyczących: statusu prawnego Stowarzyszenia, siedziby...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Stowarzyszenie zamówiło usługę reklamy w naszym czasopiśmie. Nie posiadamy dokładnych danych - i są duże trudności w ich uzyskaniu - dotyczących: statusu prawnego Stowarzyszenia, siedziby Stowarzyszenia, czy Stowarzyszenie jest podatnikiem podatku VAT czynnym lub biernym? Podano nam adres w Lizbonie w celu przesłania tam faktury za usługę. W jaki sposób powinniśmy udokumentować wykonanie usługi reklamy, czy fakturą na ogólnych zasadach krajowych z 22% VAT, zakładając, że miejscem świadczenia usługi jest Polska z uwagi na to, że nie posiadamy dokładnych danych, czy fakturą bez VAT jako usługę, której miejsce świadczenia znajduje się poza Polską - w państwie UE lub w państwie trzecim?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 27 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), w przypadku gdy usługi, o których mowa w ust. 4 (m.in. usługi reklamy), są świadczone...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz