Notowania

prawo podatkowe
05.10.2008 00:00

Ubezpieczenie w usłudze turystycznej

Pytanie: W części oferowanych przez nas usług korzystamy jedynie z własnego zaplecza noclegowego, gastronomicznego, programowego. Jedynym świadczeniem, które wykupujemy bezpośrednio dla klienta jest...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W części oferowanych przez nas usług korzystamy jedynie z własnego zaplecza noclegowego, gastronomicznego, programowego. Jedynym świadczeniem, które wykupujemy bezpośrednio dla klienta jest ubezpieczenie NNW. Koszt ubezpieczenia to niecały 1% ogólnej kwoty. Czy w takim przypadku jesteśmy zobowiązani do rozliczenia usługi na zasadach VAT marża?

Odpowiedź: Przepis art. 119 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), regulujący szczególne procedury przy świadczeniu usług turystyki, nie pozwala pominąć w rozliczeniu...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz