Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
19.03.2008 00:00

Termin zwrotu VAT

Pytanie: Firma X od roku prowadzi działalność gospodarczą. Przez pierwsze 12 m-cy wykazywała do zwrotu VAT w ciągu 180 dni. Po 12 miesiącach wykazuje zwrot w ciągu 60 dni. W pierwszym roku...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Firma X od roku prowadzi działalność gospodarczą. Przez pierwsze 12 m-cy wykazywała do zwrotu VAT w ciągu 180 dni. Po 12 miesiącach wykazuje zwrot w ciągu 60 dni. W pierwszym roku działalności z deklaracji VAT-7 dokonywane było zarachowanie na podatek dochodowy od osób prawnych tj. 20-tego zawsze wysyłana była deklaracja VAT-7 wraz z pismem z prośba o zarachowanie zwrotu na poczet podatku dochodowego. Czy firma ma prawo do wykazywania zwrotu w ciągu 60 dni, w przypadku gdy płaciła podatek dochodowy poprzez zarachowanie, wysyłając zawsze 20-tego (data stempla pocztowego) pismo o zarachowanie?

Odpowiedź: Sposób postępowania organu podatkowego odnośnie nadwyżki podatku naliczonego nad należnym określa art. 76b Ordynacji podatkowej. Na mocy art. 76 § 1 Ordynacji...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz