Notowania

prawo podatkowe
09.07.2009 00:00

Świadczenie usług na rzecz zagranicznej os. fiz.

Pytanie: Firma software'owa, podatnik czynny VAT UE, ma zamiar świadczyć usługi w zakresie oprogramowania (PKWiU 72.2) na rzecz osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczą, mającej stałe...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Firma software'owa, podatnik czynny VAT UE, ma zamiar świadczyć usługi w zakresie oprogramowania (PKWiU 72.2) na rzecz osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczą, mającej stałe miejsce zamieszkania w Szwajcarii. Czy faktura na sprzedaż takich usług oprogramowania powinna być wystawiona w polskim VAT (22%)?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 27 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku gdy usługi, o których mowa w ust. 4, są świadczone na rzecz: 1) osób fizycznych,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz