Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
05.09.2006 00:00

Stawka podatku VAT na sprzedaż szaf wnękowych

Pytanie: Firma handlująca materiałami wykończeniowymi rozpoczęła produkcję mebli na wymiar z płyt meblowych, które również są w ofercie detalicznej. Pracownicy firmy odpłatnie montują w domach klienta...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Firma handlująca materiałami wykończeniowymi rozpoczęła produkcję mebli na wymiar z płyt meblowych, które również są w ofercie detalicznej. Pracownicy firmy odpłatnie montują w domach klienta szafy wnękowe. Jaką stawką powinna być opodatkowana sprzedaż szaf wnękowych? Czy można opodatkować sprzedaż szafy stawką 7% traktując tę sprzedaż jako roboty budowlano-montażowe?

Odpowiedź: Zgodnie z przepisem art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega m.in. odpłatna dostawa...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz