Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
05.03.2008 00:00

Sprzedaż towaru przeznaczonego na eksport

Pytanie: Firma polska A sprzedaje towar dla firmy polskiej B i dostarcza ten towar na terytorium wolnego obszaru celnego. Następnie z wolnego obszaru celnego firma polska B sprzedaje towar firmie z...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Firma polska A sprzedaje towar dla firmy polskiej B i dostarcza ten towar na terytorium wolnego obszaru celnego. Następnie z wolnego obszaru celnego firma polska B sprzedaje towar firmie z Rosji. Czy firma A sprzedając towar dla firmy B ma prawo w tej sytuacji zastosować stawkę 0%?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 22 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), stawkę podatku w wysokości 0 % stosuje się do dostaw towarów do wolnych obszarów...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz