Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
20.04.2008 00:00

Sprzedaż samochodu po wykupie z leasingu

Pytanie: Chcę sprzedać samochód wykupiony 07.12.2007 r. od leasingodawcy; w momencie wykupu przysługiwało mi 60% VAT do odliczenia, a w czasie spłacania rat leasingowych (leasing operacyjny)...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Chcę sprzedać samochód wykupiony 07.12.2007 r. od leasingodawcy; w momencie wykupu przysługiwało mi 60% VAT do odliczenia, a w czasie spłacania rat leasingowych (leasing operacyjny) odliczałem 100% VAT, gdyż w 2004 dokonałem rejestracji umowy w urzędzie skarbowym. Czy przy sprzedaży muszę naliczyć 100% VAT?

Odpowiedź: Zgodnie z § 8 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz