Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
04.02.2008 00:00

Sprzedaż samochodu

Pytanie: Jestem osobą prowadzącą działalność gospodarczą i równocześnie nauczycielem akademickim. Posiadam dwa samochody. Jeden z nich jest samochodem kupionym na firmę, drugi natomiast kupiony został...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem osobą prowadzącą działalność gospodarczą i równocześnie nauczycielem akademickim. Posiadam dwa samochody. Jeden z nich jest samochodem kupionym na firmę, drugi natomiast kupiony został do wykorzystania prywatnego. Obecnie sprzedaję samochód, który wykorzystuję prywatnie. Sprzedaję go jako osoba prywatna. Czy jestem obowiązany zapłacić podatek od sprzedaży tego samochodu?

Odpowiedź:
Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, źródłem przychodów jest m.in. odpłatne zbycie, z zastrzeżeniem ust. 2, innych...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz