Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
11.05.2007 00:00

Sprzedaż odziedziczonego mieszkania

Pytanie: W wyniku zgonu mojej babci moi rodzice nabyli spadek w postaci własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego. Zgodnie z przepisami złożyli w miejscowym Urzędzie Skarbowym wszystkie wymagane...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W wyniku zgonu mojej babci moi rodzice nabyli spadek w postaci własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego. Zgodnie z przepisami złożyli w miejscowym Urzędzie Skarbowym wszystkie wymagane przepisami prawa dokumenty niezbędne do uzyskania zwolnienia z podatku od spadków i darowizn - przepisy obowiązują od początku roku 2007 i dotyczą osób dziedziczących w pierwszej linii. Czy istnieje przepis umożliwiający sprzedaż lokalu bez płacenia podatku dochodowego (19%)? Czy istnieje przepis stanowiący o tym, iż po złożeniu oświadczenia w Urzędzie Skarbowym o zamiarze wykorzystania środków pieniężnych pochodzących ze sprzedaży lokalu na cele mieszkaniowe rodzice będą mogli uniknąć płacenia podatku dochodowego? Czy istnieje jakikolwiek inny przepis, aby bez zameldowania w lokalu na pobyt stały przez okres minimum 12 m-cy można byłoby go sprzedać bez płacenia podatku dochodowego? Proszę o podanie podstaw prawnych.

Odpowiedź: Zgodnie z obowiązującym do końca 2006 r. art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego były przychody...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz