Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
27.02.2007 00:00

Sprzedaż nieruchomości wniesionej aportem

Pytanie: Spółka z o.o. nabyła poprzez aport (stała się właścicielem) nieruchomość, która została wniesiona aportem. Wartość nieruchomości została ustalona poprzez wycenę rynkową i taka wartość jest...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka z o.o. nabyła poprzez aport (stała się właścicielem) nieruchomość, która została wniesiona aportem. Wartość nieruchomości została ustalona poprzez wycenę rynkową i taka wartość jest zaksięgowana. W chwili obecnej spółka chce sprzedać tę nieruchomość. Od jakiej kwoty trzeba będzie uiścić podatek?

Odpowiedź: W myśl art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychodem z odpłatnego zbycia rzeczy lub praw majątkowych, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz