Notowania

prawo podatkowe
23.09.2014 05:11

Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku

Pytanie: W dniu 01.07.2007 r. otrzymałam decyzję z Urzędu Skarbowego o zwolnieniu mnie z opłat podatku należnego z tytułu otrzymanego spadku po zmarłej mamie - mieszkanie na podstawie zastosowanej...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W dniu 01.07.2007 r. otrzymałam decyzję z Urzędu Skarbowego o zwolnieniu mnie z opłat podatku należnego z tytułu otrzymanego spadku po zmarłej mamie - mieszkanie na podstawie zastosowanej ulgi z Art. 16. Chcę wkrótce sprzedać to mieszkanie córce mojej siostry ciotecznej, gdyż na stale wyjeżdżam z Polski. Kiedy /data/ mogę bezpiecznie sprzedać to mieszanie aby nie płacić podatku?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 16 ust. 2 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn ulga, o której mowa w ust. 1 (a więc tzw. ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn),...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz