Notowania

prawo podatkowe
23.09.2014 05:11

Sprzedaż licencji

Pytanie: Udzielam agencjom będącym podmiotami zagranicznymi prawa do udzielania licencji typu royalty-free na wykorzystanie zdjęć (licencja na wykorzystanie danego zdjęcia nie jest przekazywana tylko...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Udzielam agencjom będącym podmiotami zagranicznymi prawa do udzielania licencji typu royalty-free na wykorzystanie zdjęć (licencja na wykorzystanie danego zdjęcia nie jest przekazywana tylko jednemu użytkownikowi końcowemu, lecz dane zdjęcie może być wykorzystane przez wielu innych użytkowników końcowych, którzy będą chcieli wykupić licencję). Przychody ze sprzedaży licencji wypłacane są bezpośrednio przez agencję w momencie, gdy zostanie osiągnięty pewien określony pułap (np. 100 USD). Dodatkowo agencje odprowadzają podatek u źródła dla wszystkich licencji, które zostały udzielone amerykańskim klientom. Jaka może być forma opodatkowania tych czynności i czy przychody, dla których pobrano podatek u źródła podlegają opodatkowaniu również w Polsce?

Odpowiedź: W przypadku podatnika mającego miejsce zamieszkania w Polsce, zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osoby fizyczne, jeżeli mają...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz