Notowania

prawo podatkowe
01.03.2009 00:00

Sprzedaż domeny internetowej a podatek

Pytanie: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością kupuje od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej domenę internetową i prawa do nazwy reprezentowanej przez tę domenę. Kto powinien w...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością kupuje od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej domenę internetową i prawa do nazwy reprezentowanej przez tę domenę. Kto powinien w tym przypadku odprowadzić podatek od tej transakcji? Wiem, że na Spółce, jako kupującym, ciąży obowiązek zapłaty 1% podatku PCC. Kto jednak powinien w tym przypadku zapłacić podatek dochodowy od tej transakcji? Czy prawidłowy jest sposób postępowania polegający na tym, że Spółka odciąga od kwoty wypłaty 20% zryczałtowanego podatku dochodowego od sprzedaży wartości niematerialnych i prawnych i odprowadza tę kwotę do Urzędu Skarbowego? Czy też należy przelać sprzedającemu (osobie fizycznej) całą kwotę należności i ta osoba powinna we własnym zakresie rozliczyć podatek?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za przychód z praw majątkowych uważa się w szczególności przychody z praw autorskich i praw...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz