Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
28.11.2007 00:00

Sprawozdanie spółki, gdy nie podjęła działalności

Pytanie: Spółka z o.o. założona w grudniu 2006 r. (w umowie jest zapis, że pierwszy rok obrotowy kończy się 31.12.2007 r.) nie podjęła działalności. Czy do KRS spółka musi złożyć bilans i sprawozdanie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka z o.o. założona w grudniu 2006 r. (w umowie jest zapis, że pierwszy rok obrotowy kończy się 31.12.2007 r.) nie podjęła działalności. Czy do KRS spółka musi złożyć bilans i sprawozdanie z działalności, czy wystarczy oświadczenie Prezesa spółki, że spółka nie podjęła działalności?

Odpowiedź:
Zgodnie z art. 69 ustawy o rachunkowości, kierownik jednostki składa we właściwym rejestrze sądowym roczne sprawozdanie finansowe, opinię biegłego rewidenta,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz