Notowania

prawo podatkowe
24.12.2011 05:11

Spadek a podatek

Pytanie: Spadkodawca Adam zmarł w latach 80. Miał jednego spadkobiercę - syna Mariana, który miał trzy córki i nigdy nie wszczynał postępowania o nabycie spadku po ojcu. Marian zmarł w latach 90\'....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spadkodawca Adam zmarł w latach 80. Miał jednego spadkobiercę - syna Mariana, który miał trzy córki i nigdy nie wszczynał postępowania o nabycie spadku po ojcu. Marian zmarł w latach 90\'. Córki przeprowadziły po nim postępowanie spadkowe i nabyły po 1/3 spadku. Następnie wszczęły postępowanie o nabycie spadku po Adamie. Sąd orzekł, że spadek po Adamie odziedziczył w całości Marian. Czy córki muszą płacić podatek skoro ostatnie postanowienie o nabyciu przez nie spadku zapadło w latach 90? Jeśli tak - to podatek z której grupy pokrewieństwa i stawkę z którego roku?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn jeżeli nabycie niezgłoszone do opodatkowania stwierdzono następnie pismem, obowiązek podatkowy...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz