Notowania

prawo podatkowe
23.09.2014 05:11

Sp. z o.o. - opłaty przed rejestracją w KRS i US

Pytanie: Dnia 25 listopada podpisaliśmy akt notarialny założycielski Sp. z o.o. Nie rejestrowaliśmy w US Sp. z o. o. w organizacji. Dzisiaj wysłaliśmy komplet dokumentów do KRS w celu rejestracji...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Dnia 25 listopada podpisaliśmy akt notarialny założycielski Sp. z o.o. Nie rejestrowaliśmy w US Sp. z o. o. w organizacji. Dzisiaj wysłaliśmy komplet dokumentów do KRS w celu rejestracji naszej Sp. z o.o. Dostaliśmy informację, że możemy się spodziewać rejestracji spółki w KRS za około jeden miesiąc. Spodziewamy się więc, że naszą Sp. z o.o. zarejestrujemy w US na początku stycznia. Nasze pytanie jest następujące - ponieśliśmy koszty notarialne oraz koszty wpisu do KRS w tym roku. Czy w związku z tym, nawet jeśli spółka nie była jeszcze zarejestrowana w KRS i US - powinniśmy otworzyć księgi rachunkowe w momencie spisania aktu notarialnego i zrobić sprawozdanie z tymi opłatami za 2009 r.?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o rachunkowości przepisy ustawy o rachunkowości stosuje się do mających siedzibę lub miejsce sprawowania zarządu na terytorium...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz