Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
20.07.2009 00:00

Samochód używany z UE

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą (PKPiR + VAT). Zakupiłem w Niemczech samochód osobowy używany na moją firmę, na umowę kupna sprzedaży. Czy to prawda że nie traktuje tego zakupu jako WNT i...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą (PKPiR + VAT). Zakupiłem w Niemczech samochód osobowy używany na moją firmę, na umowę kupna sprzedaży. Czy to prawda że nie traktuje tego zakupu jako WNT i nie sporządzam faktury wewnętrznej? Czy to prawda że w Urzędzie Skarbowym nie płacę 22% VAT z późniejszym odliczeniem tego VAT w deklaracji? Płacę jedynie 160zł opłatę stałą.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 9 ust. 1 i 2 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów rozumie się nabycie prawa do rozporządzania...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz