Notowania

prawo podatkowe
09.11.2008 00:00

Ryczałt od osoby zagranicznej

Pytanie: Zagraniczna osoba fizyczna w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, mająca ośrodek interesów życiowych w innym kraju UE, rejestruje w Polsce działalność gospodarczą - jako...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zagraniczna osoba fizyczna w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, mająca ośrodek interesów życiowych w innym kraju UE, rejestruje w Polsce działalność gospodarczą - jako osoba fizyczna. Czy osoba ta może być w Polsce opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych, jeżeli rodzaj prowadzonej przez nią działalności gospodarczej nie jest wyłączony z tej formy opodatkowania, ale ustawa o rachunkowości mówi, że zagraniczna osoba fizyczna jest zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 6 ustawy o rachunkowości, przepisy ustawy o rachunkowości stosuje się do mających siedzibę lub miejsce sprawowania zarządu na terytorium...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz