Notowania

prawo podatkowe
23.09.2014 05:11

Ryczałt dla członka zarządu spółki z o.o.

Pytanie: Jestem członkiem zarządu spółki z o.o. na podstawie powołania. Zauważyłem, że przy obliczaniu podatku dochodowego spółka obniża podstawę opodatkowania o zryczałtowane koszty uzyskania...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem członkiem zarządu spółki z o.o. na podstawie powołania. Zauważyłem, że przy obliczaniu podatku dochodowego spółka obniża podstawę opodatkowania o zryczałtowane koszty uzyskania przychodu, w wysokości takiej jak określa ustawa o podatku od osób fizycznych. Nie wiem czy jest to prawidłowe postępowanie. Czy przy obliczaniu podatku od ryczałtu za udział w posiedzeniach zarządu spółki z o.o. dla członka zarządu powołanego do zarządu, należy pomniejszać kwotę brutto ryczałtu o koszty uzyskania przychodu?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za przychody z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz