Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
27.02.2007 00:00

Rozwiązanie umowy licencyjnej na znak towarowy

Pytanie: W 2002 r. spółka podpisała umowę licencyjną na używanie znaku towarowego na okres 5 lat. W dniu 19.07.2006 r. rozwiązano za porozumieniem stron tę umowę, równocześnie podpisano umowę...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W 2002 r. spółka podpisała umowę licencyjną na używanie znaku towarowego na okres 5 lat. W dniu 19.07.2006 r. rozwiązano za porozumieniem stron tę umowę, równocześnie podpisano umowę sprzedaży prawa ochronnego na ten znak towarowy. Spółka rozpoczęła amortyzować nabyte prawo ochronne od sierpnia. Jak należy rozliczyć amortyzację znaku towarowego w lipcu, gdy był użytkowany na podstawie umowy licencyjnej? Czy w koszty można zaliczyć amortyzację za cały miesiąc, czy tylko za okres 01-19 lipiec?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, odpisów amortyzacyjnych dokonuje się od wartości początkowej środków trwałych...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz