Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
01.06.2008 00:00

Remont hali można odnieść bezpośrednio w koszt

Pytanie: Spółka z o.o. remontuje halę produkcyjną o wartości brutto, czyli bez odpisów amortyzacyjnych - 40.000,00 zł. Nie jest to modernizacja. Czy mogę zaksięgować bezpośrednio w koszty fakturę na...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka z o.o. remontuje halę produkcyjną o wartości brutto, czyli bez odpisów amortyzacyjnych - 40.000,00 zł. Nie jest to modernizacja. Czy mogę zaksięgować bezpośrednio w koszty fakturę na zakup materiałów o wartości 9.800,00? Towarzyszą tej fakturze także inne na drobne kwoty nieprzekraczające kwot 2.000,00 zł.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli środki trwałe uległy ulepszeniu w wyniku przebudowy, rozbudowy, rekonstrukcji,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz