Notowania

prawo podatkowe
15.06.2012 05:10

Refakturowanie za media

Pytanie: Spółka wynajmuje lokal innej firmie i obciąża ją za energię elektryczną (podlicznik spisywany na koniec m-ca). W umowie sposób obciążania za energię elektryczną nie został ściśle określony,...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka wynajmuje lokal innej firmie i obciąża ją za energię elektryczną (podlicznik spisywany na koniec m-ca). W umowie sposób obciążania za energię elektryczną nie został ściśle określony, zatem spółka wystawia na początku miesiąca fakturę za czynsz z bieżącego miesiąca oraz obciąża kosztami energii na koniec poprzedniego miesiąca (np. 6.06.12 wystawiana jest f-ra za czynsz 06-2012 i energię za 1-31.05.12). W którym miesiącu powstanie przychód z tytułu obciążenia za energię? Czy zmieniłby coś w rozpoznaniu przychodu podatkowego fakt spisania licznika za energię i obciążenia wynajmującego w dniu wystawienia faktury? Wyrażam zgodę na wykorzystanie na w/w pytanie 2 pytań z limitu.

Odpowiedź: W opisanym stanie faktycznym kluczowe są przepisy art. 12 ust. 3 do ust 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Zgodnie z tymi przepisami za przychody...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz